sobota, 30 listopada 2019
Pół wieku w chaosie - urodziny Pawulona
PÓŁ WIEKU W CHAOSIE – METALOWA URODZINOWA CELABRA
11. stycznia zapraszamy do Dąbrowy Górniczej, do klubu Rock Out. Odbędzie się tam impreza PÓŁ WIEKU W CHAOSIE, będąca jednocześnie koncertem jubileuszowym z okazji okrągłej rocznicy urodzin prezentera radiowego Pawła Pawulona Mielczarka.
Na scenie zaprezentują się zacne załogi: FABRYKA KOŚCI z Częstochowy, SPATIAL z Pyskowic, wskrzeszony po 25. latach niebytu - DESTROYERS a także ikona death/doom metalu - częstochowski MORDOR. Czarną wisienką na urodzinowym torcie będzie występ headlinera – czeskiej legendy death metalu – hordy HYPNOS.
Miłośników metalowych brzmień czeka wyborne muzyczne pandemonium. Grad nierdzewnych riffów torpedować będzie seriami doprowadzając zgromadzonych pod sceną do muzycznej ekstazy. Przybywajcie by delektować się tymi doznaniami!
Pół wieku w chaosie: HYPNOS, MORDOR, DESTROYERS, SPATIAL, FABRYKA KOŚCI
11.01.2020 – klub muzyczny ROCK OUT - Dąbrowa Górnicza, ul. Sobieskiego 31
Otwarcie bram – 17:00, start koncertów – 18:00, bilety: 30/40
Szczegóły: https://www.facebook.com/events/553270568568008/
DOSSIER:
Czeska death-metalowa horda HYPNOS – załoga zza naszej południowej granicy założona w 1999 roku przez Bruna (bas/wokal) i Pegasa (perkusja) byłych członków KRABATHOR’a – najstarszego czeskiego zespołu death metalowego.. W klimacie ostrego łojenia Hypnos nie mają sobie równych za naszą południową granicą. Hypnos z powodzeniem występuje na największych metalowych festiwalach na świecie. A jego występy są fenomenalnymi niezwykle mrocznymi widowiskami. W dorobku Czesi mają 5 pełnowymiarowych albumów. Najnowszy z nich to The Whitecrow z 2017 roku. Longplay ten składa się z trzynastu utworów. Materiał zarejestrowany został w czeskim "Shaark Studio" i norweskim "Toproom Studio". Jest to pierwsze dokonanie grupy z gitarzystą Cannim, który dołączył do kapeli w 2016 roku. Do udziału w powstaniu albumu Bruno i Pegas zaprosili zacnych gości. Na płycie usłyszeć można między innymi Martina Missy z Protector, Igora Hubika z Root, Zuzanę Lipovą z Dying Passion, Christophera z Krabathora i V. Santurę z Triptykon. Prywatnie muzycy tej czeskiej legendy są przesympatycznymi ludźmi, pasjonatami, którzy w wyśmienity sposób bawią się muzyką , a ich entuzjazm szybko udziela się wszystkim wokół.
Częstochowski MORDOR jest jednym z prekursorów doom metalu w naszym kraju. Zespół powstał w 1990 roku. Rok później ukazał się ich płytowy debiut Nothing… W ‘93 zespól wypuścił na rynek kolejne wydawnictwo Prayer To… , w ‘98 światło dzienne ujrzała płyta The Earth. W roku 2000 załoga z Częstochowy miała już gotowy do wydania kolejny materiał. Niestety losy zespołu potoczyły się krętą ścieżką. Płyta ta nie została nigdy wydana, a sam zespół zniknął z metalowej mapy Polski. Niebyt trwał całe 14 lat. W 2014 Mordor reaktywował się. Zmiany w składzie oraz problemy z wydawcą sprawiły, że na nowy album Darkness musieliśmy czekać aż do połowy 2018 roku. I co tu dużo gadać - warto było czekać! Materiał jest fantastyczny, a dotychczasowa muzyczna domena Mordora – doom metal stał się bardziej smolisty, gdyż zabarwiony jest na czarno black metalem.
Założona w 1985 roku formacja DESTROYERS - powróciła do życia pod koniec 2018 roku po ponad 25 latach od rozpadu. Impulsem do powrotu było zaproszenie do wzięcia udziału w koncercie z okazji 30. rocznicy wydania debiutanckiej płyty „Noc Królowej Żądzy” (1989). Koncert powrotny w marcu tego roku okazał się sukcesem, zebrał mnóstwo przychylnych opinii i spowodował, że zespół podjął decyzję o dalszej działalności, kolejnych koncertach, a nawet rozpoczął prace nad premierowymi utworami z myślą o trzeciej płycie. Dorobek wydawniczy zespołu zamyka płyta wydana w 1991 roku, zatytułowana „The Miseries of Virtue”. Zespół rozpadł się kilka lat po jej wydaniu. Wcześniej jednak odniósł wiele sukcesów grając na najważniejszych imprezach w tym kraju, jak Festiwal w Jarocinie, czy kilkukrotnie na Metalmanii obok zespołów z czołówki światowego metalu. Występy Destroyers to nie tylko muzyka, to niesamowite przedstawienia, które trzeba zobaczyć na żywo!
Horda SPATIAL powstała w styczniu 2010 roku. Z pierwotnego składu do dziś z zespole pozostało trzech muzyków: Kubek, Jimi i Bocian. Wspomniana trójka wsparta muzykami grającymi również w Heretique: Premierem i Strzygą stanowi o sile obecnego składu. Spatial ma na koncie demo z 2011 roku – zatytułowane Empire. Oraz dwa pełnometrażowe albumy: Silence z 2014 i najnowszy – Continuum wydany w 2019 roku.Przez lata zespół nabywał doświadczenia występując u największych tuzów nie tylko polskiej, ale również światowej klasy. Ich koncerty to pełne energii, żywiołowe show, o czym nie trzeba zapewniać fanów ostrego grania – oni o tym doskonale wiedzą. Warto dodać, że muzycy Spatial są pomysłodawcami oraz organizatorami kultowego już dziś festiwalu Niech Cisza Milczy, który od ośmiu lat odbywa się cyklicznie w Pyskowicach.
FABRYKA KOŚCI z Częstochowy. Geneza zespołu przypadła na 2010 rok. Od tamtego czasu formacja zdobywa coraz większą popularność wśród fanów. W ich dorobku widnieją dwa wydawnictwa Ep - Zielona Wyspa z 2013 oraz wydany we wrześniu tego roku album pod tytułem W cieniu wieży. Najnowsza płyta została nagrana w składzie: bracia Marcin i Bartłomiej Matlak gitary , Remigiusz Chłąd wokal , Jacek Suder - gitara basowa , Bartłomiej Bernacki - bębny . Obecnie Fabryka Kości tworzy i koncertuje z nowym basistą Tomkiem Kluźniakiem znanym m. in. z krakowskiego VooDoo. Świetna muzyka oraz pełne głębokich przesłań teksty stanowią o sile Fabryki.
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Jako jubilat zapraszam z całego swego serca czarnego.
OdpowiedzUsuń